۱۳۹۱ بهمن ۲۶, پنجشنبه

شیرخشک‌ هم گران شد، هر قوطی ۲۵ هزار تومان

ارسال از: لیلا سعادت
رئیس انجمن علمی شیر مادر از گران شدن شیرخشک‌های معمولی کودکان در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: قیمت یک قوطی شیر خشک معمولی به ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان رسیده است.


ناصر کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: شیر خشک‌های معمولی در ماه‌های اخیر به شدت گران شده و با کمبود آن نیز مواجه بوده‌ایم.
وی ادامه داد: برخی از این شیر خشک‌ها با قیمت 25 تا 30 هزار تومان فروخته شده است و با توجه به مصرف خانواده‌ها هزینه آن به صورت ماهانه بسیار زیاد می‌شود.
رئیس انجمن علمی شیر مادر گفت: با توجه به محاسبات انجام شده بین 8 تا 10 درصد کودکان ایرانی زیر 2 سال، شیر خشک مصرف می‌کنند اما درصد استفاده از شیر خشک‌های رژیمی بسیار کمتر است.
کلانتری گفت: برخی از کودکانی که مبتلا به بیماری‌های متابولیکی هستند یا ساختار گوارشی خاصی دارند نیازمند استفاده از شیر خشک‌های رژیمی هستند.
وی افزود: شیرخشک‌های رژیمی دارای مواد ویژه‌ای است بعضی از آنها لاکتوز ندارد یا پروتئین آنالیز شده دارند و گاهی هم بر پایه سویا تهیه می‌شوند.
این متخصص کودکان تأکید کرد: تعداد کودکانی که باید شیرخشک‌های رژیمی مصرف کنند از یک در 5 هزار تا یک در 100 هزار متغیر است و تعداد کودکانی که باید این شیرها را مصرف کنند بسیار کم هستند.
کلانتری گفت: با وجود اینکه تعداد این کودکان بسیار کم است اما نمی‌توانیم پوشش مناسبی برای آنها داشته باشیم برخی از این شیرخشک‌های رژیمی به خوبی توزیع نمی‌شوند یا از مسیرهای نادرست از سیستم خارج می‌شوند.
26 بهمن 1391 
http://parsdailynews.com/111397.htm

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر